Diary - Wendulka

Leden.....le den :)

1. února 2012 v 15:04 | Wendulka
Zkrátka leden je fuč. Ani jsme se nenadáli a už už tady máme únor. Ale mrazy z Ruska se nás drží a asi jen tak nepustí. A co já? Mám tady už asi 14 dni rozdělanou recenzi na knihu Pokání a pořád se k ní nějak nemůžu dokopat a dopsat ji. Za leden jsem přečetla celkem 5 knih, což je na mě teda celkem dost, uvidíme, jaký bude únor.

V pondělí jsem dočetla knížku Hezké vstávání. Nedávno jsem viděla i film, tak jsem si řekla, že si půjčím knížku a srovnám to, protože film se mi celkem dost líbil (jasně amerických komedií jsou miliony, ale komu to vadí :D). No tak jsem se pustila do kniíhy a měla jsem ji přečtenou raz dva. No a výsledek? Největší problém asi je, že kniha je napsaná podle scénáře k filmu, takže to dopadlo tak, že kniha vlastně měla úplně stejný děj jako film, ale nebylo to zase tak hrozné. I recenzi můžete odčekávat, ale kdoví kdy.

Momentálně jsem začala číst prvotinu Stephena Kinga s názvem Carrie a musím říct, že je to celkem dobré. Určitě si v budoucnu přečtu i jeho další knihy, protože na ně všude slyším jen samou chválu, takže něco na tom asi bude, ne? Jsem momentálně asi v půlce knihy, ale z hlavní hrdinky jde opravdu strach a rozhodně bych ji ve třídě chtít teda nechtěla.

No a jinak jsem měla zase nápad, že bych mohla psát recenze knih u různých nakladatelství. No jenomže kde je publikovat? Ráda bych tady, ale s naší návštěvností to asi nebude moc žhavé, chtělo by to minimálně desetinásobnou a jako fakt nebudu chodit po blozích a reklamovat, nto moc není můj styl. Takže uvidíme, jak to dopadne. Určitě budu informovat, ale nevidím to moc žhavě, ach jo a to studuji čeština na VŠ. Tak snad to dopadne.

"Uklizeno" a teď....nee!

29. prosince 2011 v 14:00 | Wendulka
Vymazala jsem (skoro) všechny své blogy, ať na to pořád nemusím myslet. Ano, je uklizeno, některých mi bylo líto a některých ani ne, protože jsem tam třeba i více jak rok nepřidávala.
Nakonec jsem se rozhodla že ten blog o Natalii Dormer založím. Ještě založený není a nebojte, včas vám tady dám nějaký ten odkaz, ať mi ho můžete zkritizovat ;).
No a teď bych se šla i celkem učit, ale přijedou Francouzi. Abyste rozuměli. Mamka má kamarádku z dětství a ta se přestěhovala do Francie, ale její rodiče bydlí tady, a tak tady tak 2x za rok jezdí. No a dneska má přijet. Má dvě děti: Thomase (4 roky(?)) a Claire (7 let(?)). No jako oni jsou v pohodě, ale znáte to. Malé děcka, tak se člověk o ně musí starat, a pak nemá čas na své věci. Trochu jsem před nima uklidila (hlavně teda taneční podložku, chtěla bych, aby mi ještě nějakou dobu vydržela :D).
No asi se na ně jdu psychicky připravit. Já vím, jsem hnusná, ale to prostě jinak nejde.
Snad přežiju :D.

Wendulka

Daň z otevřerného okna

26. prosince 2011 v 15:00 | Wendulka
Vlastně jsem v plánu ani žádný článek neměla, ale došlo mi, že bych se zase jednou mohla vypsat a někdy si to třeba přeštu a zavzpomínám, jaké byly Vánoce 2011 (tak jako jsem asi tak před měsícem vzpomínala na staré časy a četla staré články a hlavně, jak jsem se bála maturity, jak jsem to přežila a nakonec jak jsem se dostala na univerzitu do Opavy, kde se mi vůbec nelíbilo).
A teď tady sedím v teplu svého pokoje a venku je počasí, že by psa nevyhnal (a všichni vědí, že výjimka potvrzuje pravidlo, a tak mamka šla s naším psem anebo pes šel s naší mamkou momentálně na procházku).
Sedím ve svém pokoji. Obdivuji svou úžasnou skříň z IKEA, knihovnu z toho samého obchodu a v neposlední řadě i vše ostatní. Na stolečku vedle mě leží knížka Pokání, která je momentálně mým čtivem číslo jedna. Na zemi se pak válí kniha Jarmily Doubravové - Sémiotika v teorii a praxi, která by spíše měla být mým čtivem číslo jedna. Vedle ní hromada knih a časopisů, které jsem si půjčila na svátky z olomoucké knihovny a nějak nestíhám číst. A na zemi pak shlížím na svůj vánoční dárek. Je jím taneční podložka. Joj je to síla a sranda. Mohu jen doporučit. Nasmáli jsme se celé rodina třeba jak včera taťka na ní tančil a spletl si šipky dopředu a dozadu a místo dopředu mačkal pořád dozadu (a nebo naopak) :D. A on se u toho člověk i celkem zapotí.
Z dalších dárků bych pak ráda jemnovala dvoje kožené rukavice (jedny od taťky, druhé od babičky), voňavku (na kterou chodím do dm už tak dva roky), knížky, mýdla, svetřík, solná svíčka a další. Také bych zde mohla zařadit dárky, které jsem dostalaa s předstihem a jsou to kozačky a kufr (velký kufr, aby s emi tam vlezla všechna hebla a že jich mám :D).

Vánoce jinak probíhají skvěle. Pohádky jsou super, pořád na nějaké hledíme a pořád jich nemáme dost :D. Ovšem včerejší bambitka neměla chybu. A Tomáš Klus jako princ, co více si přát :D. O TV se sice někdy rveme, to víte: taťka pořád ten jeho sport, my pohádky. Naštěstí pohádky skoro vždy vítězí :D.

Taky Rhody dostal plno hezkých dárečků. Od různých kostiček a pamlsků, přes piškoty, perníčky až po plyšáky a gumové kuře (které už stačil zlikvidovat, tak, že už nemá nohy).

Tento rok jsem byla také velmi aktivní a vymyslela jsem si svou vánoční sms, kterou tady ale psát nebudu :D. Ano, posílala jsem sms i když říkali, že bylo sms málo, tak já je posílala a poslala jsem jich tolik, co normálně 40, 50? Tak nějak, přesně to nevím.

Je to hrozná pohoda ty svátky (i kdxyž je tam vzadu někde strsašák jménem Zkouškové), tak je to super. Plno cukroví, kdy je pak v bříšku, jako v pokojíčku, stromeček nazdobený, vstávání tak kolem deváté a vlastně celé dny nicnedělání a koukání na pohádky. Zítra dávají Nebojsu, jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, tak ji nesmím prošvihnout.
No nic tak jdu si dát asi nějaké to cukroví a něco dělat i když zatím nevím co.

Adios.

A pak vypustit duši

4. prosince 2011 v 15:40 | Wendulka
A hlavně přežít tento týden. Jistě si také někdy říkáte: když přežiji tento týden, tak přežiji všechno, no a tak se právě dneska cítím.

Zápočtový týden je od toho psát zápočty, odevzdávat práce a jiné. My ho máme od 12.12. do 16.12.. Noa ale všichni jsou na nás tak hrozně "hodní", že nám všechny testy a odevzdání seminárek naplánovali na příští týden, prý že z volastní zkušenosti ví, že toho děckas pak mají hodně v tom zápočťáku. No a my dopadli tak, že v zápočťáku nemáme nic, ale všechni máme v týdnu před ním tj. příští týde. Takže jsme si vidno hooodně pomohli a máme o týden méně času na učení. Nechápete? Já taky ne, nic si z toho nedělejte.

Takže tady příští týden moc nebudu, akorát ve středu tady přibyde něco ke kouzelnému prosinci na wedezi.blog.cz, ale jinak nic nečekejte. O víkendu už to bude v pohodě, to se bude i péct a tak, takže kromě kouzelného prosince můžete očekávat (možná) i nějaký ten článek navíc.

Jinak končíme 16.12., takže týden před Štědrým dnem a ten týden budu doma, takže to vypadá na nějaké ty seriály, možná si něco udělám do školy, chození se psem na procházky a samozřejmě i něco přidat na blog.

A to je asi všechno, co jsem vám chtěla říct, takže já teď pádím zase psát seminárku a uvidíme se ve středu, kdy máím v rámci kouzelného prosince naplánované něco o vánočních dekoracích a výzdobách. Mějte se.

PS: 2. várlku písniček dodám asi později...mějte se :)

Kouzelný prosinec

27. listopadu 2011 v 17:49 | Wendulka
Za chvíli je tady prosinec a s ním i blížící se Vánoce a Silvestr. Dneska je první adventní neděle. Všichni už máme jistě doma zapálenou svíčku a kdo ne, tak si ji jistě brzy zapálí. Začínáme péct vánoční cukroví a sháníme vánoční dárky, a tak celkově už ta vánoční atmosféra na nás dýchá ze všech stran. Jen je veliká škoda, že zatím není snížek. Každý den sleduji počasí a ono pořád nic a nic. Doufám, že to ale přijde a budou to ty pravé Vánoce se vším všudy.

No a jelikož je (nebo spíše bude) prosinec a je ten vánočná čas, tak mě napdalo udělat, tzv. Kouzelný prosinec na wedezi.blog.cz.

Nebyla by to žádná soutěž, ale jednalo by se o to, že bych se co nejčastěji snažila přidávat články s vánoční tématikou a pokud by chtěla, tak určitě i Mini267 by se zapojila.

A co byste mohli očekávat? Určitě nějaké tipy na vánoční filmy, vánoční knížky, různé vánoční mp3. Rady, jaké dárečky koupit, jaké cukroví si upéct a jak celkově strávit vánoční čas. Tak co na to říkáte? Myslím, že by se to tady celkem hodilo i vzhledem k layoutu a celé té předvánoční atmosféře, která nás všechny ovládne (nebo některé ovládá již teď).

Krásnou 1. adventní neděli vám přeje Wendulka♥.

To je kosa jako z ruské pohádky

21. listopadu 2011 v 20:40 | Wendulka
Nejdříve bych chtěla všem poděkovat za krásné komentáře k novému layoutu. Opravdu moc děkujui, jste strašně hodní (to si ani nezasloužím).
Před chvílí jsem přišla za školy (ano čtete správně, škola do osmi, na druhou stranu ale až od půl dvanácté ráno, to se dá ne?). Jinak jsem měla úplně normální pondělí. Měla jsem výstup v jednom předmětu, což byl nejspíš celkem propadák, ale zvládla jsem to a to je hlavní.
Jo a venku je zase hrozná zimaaa. Ještě že mám ten nový teplý šál a baret.

!!!Jinak oznámeni všem, kteří nám tady pořád píšou ty nesmyslné reklamy o vánočních dárcích alá ozdob stromeček a přidej baňku. Já jsem taky student, a také nemám peníze, ale to ještě není důvod všude to psát ne?! Proto nám tady žádné takové reklamy nepište, stejně na ně nebudu brát zřetel.!!!

Toť vše. Mějte se a dobrou noc ;).

EDIT [20:45] - grrr, chápete to? Člověk tady napíše něco v článku o psaní reklam a objeví se tady 3 komentáře z toho 2 jsou na již zmíněnou slavnou reklamu. Kam ten svět spěje...

Wendulka

Je teprve čtvrtek..:o)

17. listopadu 2011 v 19:30
Tak zase to tady trochu stojí, ale je to tím, že nějak nestíhám psát. Z Olmiku jsem jela domů už včera, takže jsem od včerejška od dvou hodin doma a jedu na privát až v neděli. Fůra času...kterou využiji i na učení. Zápočtový týden se pomalu ale jistě blíží a sním i zkouškové...

Dneska jsme byliv shopping parku v Ostravě a koupila jsem si šálu a čepici v jednom nejmenovaném obchodě (přece tady nebudu dělat reklamu, že?).A taky super skvělý nápoj z ovoce. A vlastně ještě Chocapicka...tyjo já ani nevím, jak se to píše :D.

Jo jinak zítra jsem doma, jak jste asi již pochopili. Stejně máme rektorské volno...Ano život vysokoškoláka je asi opravdu lepší než ten středoškolský...

Jo a venku už by konečně mohlo začít sněžit. Už se na sníh opravdu těším. Toto počasí bez sněhu nemám moc ráda (i když svítí sluníčko, je to takové nijaké).

Svět je fajn, když víte, že máte řed sebou ještě 3 dny volno. Nebojte, v neděli budu mluvit jinak :D. Jo apřesně za měsíc jedu do Vídně na předvánoční trhy, na které se mimochodem hrozně moc těším. Joo punč, trdelník, wafle atd...to bude super. Doufám, že bude hezky vánoční počasí už a bude snížek.

Tak já letím, zase se brzo ozvu a přidám (doufám) už nějaký smysluplný článek a ne jen brebentění o ničem.
Mějte se...

Růžové nekonečno...teda prý xD

14. listopadu 2011 v 17:29 | Wendulka
Doufám, že se brzo vzmůžu na něco jiného, než jen na přidávání deníčkovských příspěvků. Chtělo by to tady trochu oživit nějakými rádoby smysluplnými články.

Dneska jsem poprvé kopírovala v univerzitní knihovně...a ano, stálo to zase za to. Bez komentáře. Taky jsem chtěla být frajerka a šla jsem na 8.45 na přednášku, jaké ale bylo mé překvapení, když nikdo jiný nepřišela já tam byla sama s učitelem. Naštěstí mě poslal domů, tak jsem si hezky zašla do již zmíněné knihovny. Jako dobrá nechápačka, jak se na to všichni vykašlalali a já jediná tam stepovala. Ale co už.

Tak jinak v brzké době čekejte nějaký článek nejspíše kolem módy, knížek nebo tak něco.

Joo a byla mi dneska hrozná kosa. Ve třídě tak 10 °C a to nekecám.

To je hrozný nesmysluplný článek, kdy skáču z jednoho tématu na druhý...
Měla bych opravdu napsat někdy něco normálního....:).

Aloha.

Dobrý den. My se známe?

13. listopadu 2011 v 13:42 | Wendulka
Neděle odpoledne, nevím kolik je hodin (mám vskutku úžasný počítač, protože, jakmile ho vypnu, tak začne bláznit a má najednou leden 2006 a 00:00 hodin, chytorlín jeden), nechce se mi zítra do školy, když vím, že mě čeká seminář až do 8 do večera. Jediné na co se těším je to, že ve středu pojedu domů vlakem už kolem 12 a budu doma až do neděleee.
Jinak ve škole teď sranda veliká, už se nám to kupí (jak ostatně všem vysvětluji fakt, že zápočtový týden bude už za měsíc), ale celkově jinak nemám moc co dělat. Moc se mi nechce učit, protože vím, že to všechno stejně za měsíc zase zapomenu a budu se to muset učit znovu.
Momentálně se mi načítají Gossip Girl, tak asi půjdu sledovat. Už jsem u 15. dílu 3. série a do Vánoc to chci všechno dokoukat, tak mám prý co dělat :D.
Včera jsem koukala na Červenou karkulku s Amandou Seyfried a na Pýchu a předsudek s Keirou Knightley. Recenze na filmy tady možná (opakuji jen možná) přibudou později, protože teď nemám nějak náladu psát je. Minulý týden jsme měli napsat nějakou recenzi na knihu...huráááá....ale z českých spisovatelů...a do prčic :D. Takže tak no. psala jsem na Memento od Johny, ale vůbec nevím, jestli to mám dobře. Takže jsem přerecenzovaná a v nejbližší době ode mě nic na ten způsob nejspíš nečekejte.

Jinak se nám to tady pomalu rozjíždí.
Vzkaz pro Mini267: klidně přidávej, jestli máš čas a chuť ;).

Taky doufám, že se nám blog podaří obnovit a budete tady rádi a často chodit.

Teď jedno absolutně nepovedené dílo na téma Pýcha a předsudek. Vůbec se mi nelíbí, ale tak kdžy jsem ho už udělala, tak ho tady přece jen dám. Není to vůbec ale vůbec pěkné.

Wendulka se hlásí podruhé

3. listopadu 2011 v 21:49 | Wendulka
Děkuji všem za názory, moc si jich vážím. Přemýšlím pořád nad tím, co s tím. Četla jsem příspěvek od Mini a jak jsem ho četla, tak jsem si uvědomila, že prostě tento blog opustit nemohu. Je to takové mé bloží miminko, které má už 5 let xD. A je také fakt, že je tady taková krásná návštěvnost i když nejsem vůbec aktivní. Mini je a vím, že je to důvod, proč tady chodíte a je to skvělé. Dobře tak už konec řečí.

Dostala jsem nápad...Toto je hlavně pro mou spoluadminku MIni, ale samozřejmě budu ráda, když napíšou komentář i ostatní.

Napadlo mě, že bych tady zůstala. Ale chtělo by to tady trochu změny a tím bych chtěla docílit, že bych blog změnila na čistě autorský blog. Že bychom přidávaly jen své vlastní články, fotky, grafiku, názory, nějaký ten deníček, něco o nás prostě něco podobného, jak mám na Lady-dreams. Staré články bych tady asi nechala, ale už bych asi nepřidávala různé shooty, kusovky atd.
Samozřejmě je to jen takový návrh a pokud by se ti Mini nějak nepozdával, prostě a jednoduše odtud odpluji a budu přidávat na jiném blogu. Nic se neděje. Jen mě to tak napadlo, že když tyto stránky vydržely tak dlouho, tak by byla asi opravdu škoda s nima skončit.

Tak jsem zvědavá na vaše názory.
Zatím zlatíčka...:)
 
 

Reklama
Reklama