Prosinec 2011

Blog natalie-dormer-source se představuje

30. prosince 2011 v 15:20 | Wendulka
Tak je to tady :D.
Nově založený blog o Natalii Dormer naleznete tady: natalie-dormer-source.blog.cz
Ještě tam nic není, jen udělaný layout, ale od nového týdne začnu přidávat (od nového týdne proto, protože dneska jedu pryč a vrátím se nejspíš až v pondělí).
Také bych vám všem tímto chtěla popřát vše nej nej do nového roku apořádně ten příchod roku oslavte ;).
Mějte se fanfárově :)).


"Uklizeno" a teď....nee!

29. prosince 2011 v 14:00 | Wendulka |  Diary - Wendulka
Vymazala jsem (skoro) všechny své blogy, ať na to pořád nemusím myslet. Ano, je uklizeno, některých mi bylo líto a některých ani ne, protože jsem tam třeba i více jak rok nepřidávala.
Nakonec jsem se rozhodla že ten blog o Natalii Dormer založím. Ještě založený není a nebojte, včas vám tady dám nějaký ten odkaz, ať mi ho můžete zkritizovat ;).
No a teď bych se šla i celkem učit, ale přijedou Francouzi. Abyste rozuměli. Mamka má kamarádku z dětství a ta se přestěhovala do Francie, ale její rodiče bydlí tady, a tak tady tak 2x za rok jezdí. No a dneska má přijet. Má dvě děti: Thomase (4 roky(?)) a Claire (7 let(?)). No jako oni jsou v pohodě, ale znáte to. Malé děcka, tak se člověk o ně musí starat, a pak nemá čas na své věci. Trochu jsem před nima uklidila (hlavně teda taneční podložku, chtěla bych, aby mi ještě nějakou dobu vydržela :D).
No asi se na ně jdu psychicky připravit. Já vím, jsem hnusná, ale to prostě jinak nejde.
Snad přežiju :D.

Wendulka

Opět tzv. super nápad :D

29. prosince 2011 v 11:30 | Wendulka
Hlavně, že mám plno učení, ale vymýšlím tady blbosti. No to je jedno, přejdu k věci.
Zase mě jednou něco osvítilo chacha a jelikož mám hrozně moc času smějte se, tak jsem přemýšlela nad založením nějakého blogu. Ale nechtěla jsem blog na téma, které je už hodně známé (měla jsem blogy o Emmě Watson, Gossip Girl, Harrym Potterovi a kdoví o kom ještě). Tak jsem tak přemýšlela a přemýšlela a napadla mě celebrita, která není moc známá, ale mě zaujala.
Je to Natalie Dormer.
To jméno vám asi nic neřekne, tak se kdyžtak podívejte tady: http://www.osobnosti.cz/natalie-dormer.php
A kdo jí trochu poznává, je to Anna Boleynová ze seriálu Tudorovci.
No tak nevím, co myslíte?
Já jsem hrozně nestálá pořád přesidluji z blogu na blog, ale pokud si založím tento, tak všechny ostatní už opravdu smažu a nechám jen wedezi a ten o Natalii.
Myslíte, že to je dobrý nápad? Na jednu stranu je to plus, protože myslím, že blogy o ní moc nejsou. Na druhou stranu není moc známá, takže nevím, jestli by na ten blog vůbec někdo chodil.
Díky za vaše názory.

Avatars: Gilmore Girls

28. prosince 2011 v 19:39 | Wendulka |  Avatars
3 divné avatary z mého grafického života (ať taky sem tam přidám nějakou grafiku a neříkáte, že na vás kašlu ;))

copy only with our source || wedezi.blog.cz


Nechcený život Carrie Bradshaw

26. prosince 2011 v 15:59 | Mini267 |  Diary - Mini267
Poznáte štvoricu priateliek, ktoré nemajú problém porozprávať sa o hocičom a ešte k tomu k svetu vyzerajú? Hovorím o asi najslávnejších kamarátkach, ktoré spája New York, láska k móde, sexu a predovšetkým k mužom. Presne tak, kultový seriál Sex v meste - v hlavných úlohách Carrie Bradshaw, Miranda Hobbes, Samantha Jones a Charlotte York.
Tomuto seriálu už holdujem nejeden mesiac. Závislosť sa začala filmom Sex v meste 1 a pokračovala filmom Sex v meste 2. Tak prečo si nepozrieť ich životné osudy predtým, ako sa Carrie vydala a ako si splnili postupom času svoje sny? Spoznať ich život, slabé, ale i silné stránky, problémy s láskou,...Ale to som ešte netušila, ako to ovplyvní môj život.

"Jediná vec, ktorá nikdy nevyjde z módy, je láska." - Carrie Bradshaw

Zo začiatku som si myslela, že som presne ako Charlotte. Verila som v lásku, skutočnú lásku, že sa môžu milovať dvaja ľudia do konca života a že život môže byť splnenou rozprávkou. Mať úžasného muža, krásne deti, vysnívaný dom, jednoducho splnený sen a viera v svoje sny. Potom prišiel rozchod. Boli sme z iných svetov, ale predsa nás niečo spájalo a našli sme stred, kedy sme boli obaja spokojní.
Začala som pozerať seriál Sex v meste vždy v deň, keď som bola doma - teda piatok, sobota a nedeľa. Preistotu pripájam aj stránku, kde si môžete pozrieť seriál online : http://serialy.kinotip.cz/online-serialy/sex-ve-meste/
Ako iste viete, seriál sa predovšetkým venuje Carrie Bradshawovej, ktorá je zamilovaná do pána Božského (Mr. Big). Je novinárka a má stĺpček v novinách, v ktorom píše o sexe, ale aj o láske. Ja sama študujem žurnalistiku, neviem variť ako ona, sexuálne skúsenosti za sebou nemám, taktiež nefajčím a nemám ani stĺpček v novinách. Ale mám problémy s láskou. Problémy s pánom Dokonalým (Mr. Perfect). Je ten seriál aj o mne?
Zatiaľ som s pozeraním v 3. sérii a ako Carrie, tak aj ja sme čakali na to, že nám náš pán Božský povie, ako bez nás nemôže žiť, ako nás miluje a ako si nás bude vážiť. Neprichádza to. Neustále boje, neustále sklamávanie, neustála nádej. Keď to chcem vzdať, keď mu chcem vynadať a povedať: "váž si ma a správaj sa ku mne ako k žene", nie je tam. Čas nám nepraje. Naštvaná to vzdám, ale ani slzu nevyroním kvôli nemu. Existuje vôbec láska bez trápenia?

"Ak máte pocit, že sa vám nesplnilo to, čo ste si priali najviac - nezúfajte. To sa vám len zdá, pretože proces plnenia snov záleží od toho, koľko vydržíte."

Čakať alebo zavrieť bránu? Skončí sa to ako u Carrie, že raz budem s ním? Žiť v tejto sladkej ilúzii? Jedno viem, treba žiť. Čo najmenej problémov s láskou vám praje
Mini267

Daň z otevřerného okna

26. prosince 2011 v 15:00 | Wendulka |  Diary - Wendulka
Vlastně jsem v plánu ani žádný článek neměla, ale došlo mi, že bych se zase jednou mohla vypsat a někdy si to třeba přeštu a zavzpomínám, jaké byly Vánoce 2011 (tak jako jsem asi tak před měsícem vzpomínala na staré časy a četla staré články a hlavně, jak jsem se bála maturity, jak jsem to přežila a nakonec jak jsem se dostala na univerzitu do Opavy, kde se mi vůbec nelíbilo).
A teď tady sedím v teplu svého pokoje a venku je počasí, že by psa nevyhnal (a všichni vědí, že výjimka potvrzuje pravidlo, a tak mamka šla s naším psem anebo pes šel s naší mamkou momentálně na procházku).
Sedím ve svém pokoji. Obdivuji svou úžasnou skříň z IKEA, knihovnu z toho samého obchodu a v neposlední řadě i vše ostatní. Na stolečku vedle mě leží knížka Pokání, která je momentálně mým čtivem číslo jedna. Na zemi se pak válí kniha Jarmily Doubravové - Sémiotika v teorii a praxi, která by spíše měla být mým čtivem číslo jedna. Vedle ní hromada knih a časopisů, které jsem si půjčila na svátky z olomoucké knihovny a nějak nestíhám číst. A na zemi pak shlížím na svůj vánoční dárek. Je jím taneční podložka. Joj je to síla a sranda. Mohu jen doporučit. Nasmáli jsme se celé rodina třeba jak včera taťka na ní tančil a spletl si šipky dopředu a dozadu a místo dopředu mačkal pořád dozadu (a nebo naopak) :D. A on se u toho člověk i celkem zapotí.
Z dalších dárků bych pak ráda jemnovala dvoje kožené rukavice (jedny od taťky, druhé od babičky), voňavku (na kterou chodím do dm už tak dva roky), knížky, mýdla, svetřík, solná svíčka a další. Také bych zde mohla zařadit dárky, které jsem dostalaa s předstihem a jsou to kozačky a kufr (velký kufr, aby s emi tam vlezla všechna hebla a že jich mám :D).

Vánoce jinak probíhají skvěle. Pohádky jsou super, pořád na nějaké hledíme a pořád jich nemáme dost :D. Ovšem včerejší bambitka neměla chybu. A Tomáš Klus jako princ, co více si přát :D. O TV se sice někdy rveme, to víte: taťka pořád ten jeho sport, my pohádky. Naštěstí pohádky skoro vždy vítězí :D.

Taky Rhody dostal plno hezkých dárečků. Od různých kostiček a pamlsků, přes piškoty, perníčky až po plyšáky a gumové kuře (které už stačil zlikvidovat, tak, že už nemá nohy).

Tento rok jsem byla také velmi aktivní a vymyslela jsem si svou vánoční sms, kterou tady ale psát nebudu :D. Ano, posílala jsem sms i když říkali, že bylo sms málo, tak já je posílala a poslala jsem jich tolik, co normálně 40, 50? Tak nějak, přesně to nevím.

Je to hrozná pohoda ty svátky (i kdxyž je tam vzadu někde strsašák jménem Zkouškové), tak je to super. Plno cukroví, kdy je pak v bříšku, jako v pokojíčku, stromeček nazdobený, vstávání tak kolem deváté a vlastně celé dny nicnedělání a koukání na pohádky. Zítra dávají Nebojsu, jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, tak ji nesmím prošvihnout.
No nic tak jdu si dát asi nějaké to cukroví a něco dělat i když zatím nevím co.

Adios.

Veselé Vánoce

24. prosince 2011 v 12:19 | Wendulka
Po roce jsou zde opět. Ano Vánoce. Všem vám přeji pod stromečkem hodně dárků, kapříka bez kostí a rodinnou pohodu :).
Veselé Vánoce přeje blog wedezi.


PS: prý máme nejhezčího falešného soba :D.

Pocta Václavovi Havlovi

21. prosince 2011 v 20:25 | Wendulka
Zemřel Václav Havel. Velká osobnost našeho státu. Výborný státník, spisovatel, dramatik, ale i člověk, který se nebál bojovat za práva státu i když to mnohdy přinášelo nemalá úskalí.
Byl také hlavní osobností litopadu 1989 a revoluce, kteou známe pod názvem Sametová.
Václav Havel byl významný přestavitel našeho státu a nebudu lhát, když napíši, že ho lze zařadit po bok takového velikána jakým byl TGM.
Havlovým přáním bylo vidět v Hrádečku tento rok sníh. Dočkal se. Napadl tam v sobotu 17.12.2011.
Teď už je v nebi. Šel za svou tolik milovanou manželkou Olgou, která jej opustila v lednu 1996.

Chtěla bych alespoň touto cestou vzdát čest takovému velikánovi, kterého český stát měl. Pro české země toho vykonal spoustu a všichni to vědí. Nikdo z nás ale neví, jak by vypadal náš stát po roce 1989, kdyby zde nebylo pár lidí (a mezi nimi i pan prezident), kteří se rozhodli vzít věci do svých rukou a bojovat za čest, pravdu a spravedlnost.

Děkujeme, pane prezidente. V našich srdích budete žít dál.