Listopad 2011

Kouzelný prosinec

27. listopadu 2011 v 17:49 | Wendulka |  Diary - Wendulka
Za chvíli je tady prosinec a s ním i blížící se Vánoce a Silvestr. Dneska je první adventní neděle. Všichni už máme jistě doma zapálenou svíčku a kdo ne, tak si ji jistě brzy zapálí. Začínáme péct vánoční cukroví a sháníme vánoční dárky, a tak celkově už ta vánoční atmosféra na nás dýchá ze všech stran. Jen je veliká škoda, že zatím není snížek. Každý den sleduji počasí a ono pořád nic a nic. Doufám, že to ale přijde a budou to ty pravé Vánoce se vším všudy.

No a jelikož je (nebo spíše bude) prosinec a je ten vánočná čas, tak mě napdalo udělat, tzv. Kouzelný prosinec na wedezi.blog.cz.

Nebyla by to žádná soutěž, ale jednalo by se o to, že bych se co nejčastěji snažila přidávat články s vánoční tématikou a pokud by chtěla, tak určitě i Mini267 by se zapojila.

A co byste mohli očekávat? Určitě nějaké tipy na vánoční filmy, vánoční knížky, různé vánoční mp3. Rady, jaké dárečky koupit, jaké cukroví si upéct a jak celkově strávit vánoční čas. Tak co na to říkáte? Myslím, že by se to tady celkem hodilo i vzhledem k layoutu a celé té předvánoční atmosféře, která nás všechny ovládne (nebo některé ovládá již teď).

Krásnou 1. adventní neděli vám přeje Wendulka♥.

Rozdělení Affiliates

27. listopadu 2011 v 13:06 | Wendulka
Pro lepší orientaci jsem se rozhodla uspořádat affiliates do skupin. (Mini267: doufám, že to nevadí ;))

Taylor Fashionová ~ http://luciefashionova.blog.cz/

About Wendulka

26. listopadu 2011 v 18:40
Kromě knížek, filmů, grafiky a mnoho dalšího má tato (snad) hodná čarodějnice, která spolu s Mini267 vlastní tyto stránky, ráda také sport (nejvíce tanec, volejbal, badminton, plavání, lyže, beach volejbal, celkem turistiku a kolo).
Miluje Harryho Pottera a byla pro něj schopna i zaklít (snad kdyby se někdo opovážil proti němu něco namítat a věří, že nikdo takový neexistuje). Její nejoblíbenější postavou je Hermiona Grangerová. Může také knihy o upírech, hlavně Twilight ságu. Nepohrdne však ani nějakým zamilovaným dívčím románkem, fantasy nebo detektivkou. Nedá dopoustit na knížky Dana Browna. Radost má také z knížky, která je obestřena záhadami a ráda si prohlíží různé encyklopedie.
Z filmů miluje Harryho Pottera (jak jinak), Twilight ságu, seriál The Vampire Diaries, Mamma Mia!, Ďábel nosí Pradu, Piráty z Karibiku, Protivný sprostý holky, filmy s Olsenkama, historické filmy a další. Z českých filmů nedá dopustit na Pelíšky a Účastníky zájezdu.
Mimoto všechno ráda plete náramky přátelství, hraje si a dovádí se psem, obecně má ráda psy. Ráda si také zajde s přáteli někam sednout, nejraději má ale čajovnu, cukrárnu a pizzerku. Nemusí moc nějaké zakouřené kluby a celkově moc pařit nechodí. Tanec ale miluje a udělala by pro něj všechno - spíš ale tančí u sebe v pokoji a vymýšlí různé pohybové kreace.
Dále ráda cestuje, nikoliv ale na koštěti, ale autem nebo autobusem. Letadlem ještě nikdy neletěla, ale chtěla by to vyzkoušet. To bude taky asi jediná příležitost, kdy se dostane do vzduchu, protože adrenalinu moc neholduje.
Z cizích zemí byla v Itálii ve 3 a ve Španělsku ve 4 letech, takže si toho moc nepamatuje. Naopak si až moc dobře pamatuje Londýn, ve kterém byla před 4 lety, Francii, tam byla pře 2 lety a Rakousko kam jezdí lyžovat.
Po Česku toho taky hodně projezdila, za všechny lze jmenovat: zámek Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Liberec, Praha, Adršpašské skály, Kutná Hora, zámek Žleby, hrad Bouzov jižní Morava a mnoho dalších...
Na druhou stranu nesnáší zlé lidi, neloajalitu, sobecké lidi, kouření, drogy a tvrdý alkohol (ovšem skleničku vína si příležitostně dá), dále pak nudu, vlasy v jídle, játra, olivi, hovězí maso, příliš slaná a kořeněná jídla.
Naopak k jídlu si ráda dá čerstvé ovoce a zeleninu, kuřecí maso, tortillu, kuskus, oříšky, kokos, občas čokoládu, müsli, různé kaše, ovesné vločky a další...
Už neví, co by dále odpověděla, takže hledá koště a odlítá...Adios ;)

Kam vyrazit s kámoškou?

26. listopadu 2011 v 15:51 | Wendulka |  Rady pro kámošky
Je tady konec listopadu, zima už klepe na dveře (ale sníh pořád nikde) a venku je škaredě. S kámoškou byste něco podnikly, ale na chození po venku už to opravdu není. Kam teda vyrazit, abyste si užily zábavu a třeba vůbec nic neutratily? Nabízím ti pár rad a tipů, kam v tomto ročním období vyrazit.

Dneska nehrajeme?
Ale to víte, že hrajeme. A řeč není o ničem jiném než o kině. Kino je skvělá příležitost, kam si s kámoškou vyrazit. Jasně, není to zrovna nejlevnější, ale za ten zážitek to stojí. Co takhle si zajít na nějakou komedii ve stylu Nechápu, jak to dokáže nebo třeba pohádku Micimutr. A pokud jsi ještě neviděla Twilight sága: Rozbřesk - 1. část, tak to je nejlepší doba zajít na něj ne?
I kino má bohužel své nevýhody. Naproti zážitku jakým je velké plátno a pohodlí v podobě měkkých sedaček se zde najdou i tací, kteří jdou do kina se spíše občerstvit než podívat na film. Najde se plno takových, kterým nějaké šustění sáčku s popcornem, vůbec nedělá problémy. Nejlepší jsou v tomto případě filmy s titulky, to ať si někdo mlaská nebo šusťí jak chce ;).

Shopping
Která z nás by ráda nenakupovala? Ty kupy obchodů v různých nákupních střediscích, kterých jsou po celé ČR desítky. Obchody s hadříky, ale i třeba knihkupectví, bižuterie a jiné nám vykouzlí úsměv na tváři. Tak proč nevzít svou kámošku a trochu se nejít pobavit nad zkoušením různých hadříků. A nejlepší na tom je, že pokud nejsi zrovna při penězích, tak nemusíš utratit ani korunu a skvěle se pobavíš.
Je jasné, že velké obchodní domy se nenacházejí v každém městě, ale spíše jen v těch věcích. Co s tím? Máš více možností. Pokud je nějaký ten obchoďák nedalo od vás, tak co takhle sednout na autobus a udělat si menší výlet. No a pokud žádný takový obchodní dům poblíž nemáš, tak se zkus rozhlédnout i ve vašem městě. Určitě zde nějaké ty obchůdky najdeš.

Což takhle dát si siestu?
Někdy není chuť chodit po obchodech ani koukat na filmy v kině. Chcete si s kámoškou prostě jen pokecat a rozhodujete se kam zajít. Na výběr je toho spousta: od kaváren, přes čajovny, cukrárny až k různým pizzeriím. Myslím, že si vybere opravdu každý. Navíc na čajovnách je skvělé to, že i když máte třeba dopito, ale ještě chcete posedět, tak vás obsluha klidně nechá (tedy alespoň já jsem se s tím vždy setkala). Je jasné, že tam třeba nemůžete sedět, když je plno a bráníte ostatním hostům. Ale to je myslím jasné.
Takže, co takhle vyrazit do čjaovny na nějaký ten čajík? Ovocný, černý, karamelový, rooibos nebo třeba ledové čaje? To vše a mnohem více naleznete právě v čajovně, která je ideálním místem k takovému tomu pokecu s kámoškou.

Vstávat a cvičit.
I v zimě se musí cvičit, abychom měli zase na léto pěknou postavu a ne nějaké ty faldíky díky skvělému cukroví od babičky nebo mamčině vynikajícímu bramborovému salátu.
Proto i v zimě je poro tebe přichystáno spoutu sportovních center, kam si můžeš zajít. A aby se ti fajně cvičilo, tak vezmi kámošku, abyste si při tom užily i legraci. Vybrat si můžeme pomalejší cvičení, jako je jóga, pilates nebo třeba kalanetika. Pokud si chcete více zatančit skvělý je aerobik nebo v poslední době stále více populárnější zumba.

Zima, zima a led.
Další z velmi oblíbených zimních aktivit je bruslení. Skoro v každém městě je nějaké to kluziště: ať už zastřešený zimní stadion nebo nikoliv. Takže co takhle vzít brusle a kámošku a zajít si zabruslit. Můžete pokecat a přitom si i zasportovat. No není to přesně to, co byste si každá přála?

Vánoce přicházejí.
Sice se nám to může zdát nemožné, ale Vánoce už opět klepou na dveře a s tím přichází i vánoční trhy. Snad v každém trochu větším městě se konají vánoční trhy. Tak proč toho nevyužít? Vezmi kámošku a běžte se pobavit na trhy. Nenachází se zde jenom velmi oblíbený punč ale třeba i nealkoholické punč, jablečné mošty a jiné. Pochutnat si můžete na nejrůznějších oříšcích např. v karamelu nebo v čokoládě. Ale najde se zde toho tady daleko víc. Od nejrůznějších svíček (většinou ručně vyráběných) přes různé věci ze dřeva a mnoho jiných.
Na trzích většinou probíhají i různé programy, takže máš velkou šanci, že třeba zde potkáš nějakou tu pěveckou hvězdu.
Je sice fakt, že na trzích s kámoškou moc nepokecáte, ale stojí to vážně za to a navíc to ještě podtrhuje tu předvánoční atmosféru, která se trochu dotkne snad každého z nás.

Pšš, čteme.
I když se to může zdát divné i knihovna je celkem fajn místo, kam zajít se svou kámoškou. Co takhle si zajít půjčit nějaké knížky, které přečetla ta druhá a naopak. Můžete také hledat různé knížky, o které byste měly zájem. Nebo si třeba jen v čítarně číst časopisy. To je dobré ne? V knihovně je navíc pěkně teplíčko a i celkem klid na čtení. Nikdo vás z tama nevyhodí (snad jen paní knihovnice při zavíraní otevírací doby).
Tak proč si neudělat takové fajn odpoledne a třeba se i něco zajímavého z knih dozvědět?

Article Pictures: Miley Cyrus

22. listopadu 2011 v 17:29 | Wendulka |  Article Pictures
Narychlo vytvořené editorials. Nejsou nejhorší ale ani ne nejlepší.

copy only with our source || wedezi.blog.cz


To je kosa jako z ruské pohádky

21. listopadu 2011 v 20:40 | Wendulka |  Diary - Wendulka
Nejdříve bych chtěla všem poděkovat za krásné komentáře k novému layoutu. Opravdu moc děkujui, jste strašně hodní (to si ani nezasloužím).
Před chvílí jsem přišla za školy (ano čtete správně, škola do osmi, na druhou stranu ale až od půl dvanácté ráno, to se dá ne?). Jinak jsem měla úplně normální pondělí. Měla jsem výstup v jednom předmětu, což byl nejspíš celkem propadák, ale zvládla jsem to a to je hlavní.
Jo a venku je zase hrozná zimaaa. Ještě že mám ten nový teplý šál a baret.

!!!Jinak oznámeni všem, kteří nám tady pořád píšou ty nesmyslné reklamy o vánočních dárcích alá ozdob stromeček a přidej baňku. Já jsem taky student, a také nemám peníze, ale to ještě není důvod všude to psát ne?! Proto nám tady žádné takové reklamy nepište, stejně na ně nebudu brát zřetel.!!!

Toť vše. Mějte se a dobrou noc ;).

EDIT [20:45] - grrr, chápete to? Člověk tady napíše něco v článku o psaní reklam a objeví se tady 3 komentáře z toho 2 jsou na již zmíněnou slavnou reklamu. Kam ten svět spěje...

Wendulka

Návštěvnost: 14.11. 2011 - 20.11. 2011

21. listopadu 2011 v 17:49 | Wendulka |  Návštěvnost
Pondeli: 107
Utery: 57
Streda: 38
Ctvrtek: 66
Patek: 92
Sobota: 88
Nedele: 125

Celkem: 573

Pondělí a neděle...waau. Děkujeme moc.

Layout 1.9 - Winter is here

20. listopadu 2011 v 15:49 | Wendulka |  Designy blogu

Název: Winter is here
Od: 20.11.2011 Do: ???
Vyrobila: Wendulka
Photo by: DA
Spokojenost: 95%
Asi si myslíte, co se stalo, že jsem tak narychlo zase změnila layout a rovnou na zimní.
No tomu je tak. Za chvíli nám začínají zápočty a už teď pociťuji, že toho bude celkem dost a už nyní tak trochu nestíhám. Takže jsem se rozhodla zimní layout vyrobit už teď.
Jinak co k němu dodat. Celkem se mi i líbí, akorát to menu už je horší nechtěly se mi dělat boxy xD.

Takže nakonec z toho vzniko to, co z toho vzniklo.
Bude tady nejspíše strašit tak do konce prosince, takže celkem dlouho :D.

Nápis: I am writing :o)

19. listopadu 2011 v 19:50 | Wendulka |  Others Graphic
Je to jakési divné, moc se mi to nelíbí. Ale dám vám to tady, když už jsem to udělala.
Pro nešťastníky, kteří by chtěli kopírovat:
copy only with our source || wedezi.blog.cz


Naše nová ikonka

19. listopadu 2011 v 16:10 | Wendulka

Není to sice žádná sláva, ale je to první pokus, tak snad se alespoň trochu líbí.